Kontakta Alfaskolan

Besöksadress Gustav III:s Boulevard 15, Solna, Solna - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 08-402 38 40 (lättast via e-post alfaskolan@pysslingen.se)

Sjukanmälan All frånvaro görs via Schoolsoft

E-post alfaskolan@pysslingen.se

Facebook Alfaskolans Facebooksida

Rektor Mi Åberg Anell | 070-528 34 94

Verksamhetschef André Wallin

Skoladministratör/Expedition Åsa Svalänge Lantz
Telefon: 08-402 38 40 nås lättast via e-post
alfaskolan@pysslingen.se

Biträdande rektor Joakim Lindberg
Telefon: 08-402 38 43

joakim.lindberg@pysslingen.se

Studie & yrkesvägledare Camilla Hamrin
Camilla.hamrin@ga.pysslingen.se

Fritidshem
Vintergatan: 08-402 38 47/08-402 38 46

Skolsköterska
Jenny Nordfors 08-402 38 49

Sjukanmälan sker via Schoolsoft

B

Bente Johansen

Bente Johansen

Lärare, ej i tjänst på Alfaskolan

bente.johansen@pysslingen.se

Birgit Ericson

Speciallärare på Alfaskolan

birgit.ericson@ga.pysslingen.se

C

Cecilia Eriksson

Cecilia Eriksson

Förstelärare på Alfaskolan

cecilia.eriksson@pysslingen.se

Charlotte Eriksson

Lärare, föräldraledig på Alfaskolan

charlotte.eriksson@ga.pysslingen.se

E

Edward De Forest

Edward De Forest

Förstelärare på Alfaskolan

edward.deforest@pysslingen.se

Erik N'Doye

Fritidshemspersonal på Alfaskolan

erik.ndoye@pysslingen.se

Erik Lund

Vintergatans fritidshem på Alfaskolan

erik.lund@ga.pysslingen.se

H

Hanna Raak

Hanna Raak

Förstelärare på Alfaskolan

hanna.raak@pysslingen.se

Hans Bodin

Hans Bodin

Lärare på Alfaskolan

hans.bodin@pysslingen.se

I

Ida Alsborger

Ida Alsborger

Kurator, föräldraledig på Alfaskolan

ida.alsborger@pysslingen.se

J

Jenny Nordfors

Skolsköterska på Alfaskolan

084023849

jenny.nordfors@ga.pysslingen.se

Jessika Arnqvist

Lärare, föräldraledig på Alfaskolan

jessika.arnqvist@ga.pysslingen.se

Joakim Lindberg

Joakim Lindberg

Biträdande rektor på Alfaskolan

070 728 45 66

joakim.lindberg@pysslingen.se

John Kodershah

Vaktmästare på Alfaskolan

john.kodershah@pysslingen.se

Jonas Antonson

Jonas Antonson

Fritidspedagog/IT på Alfaskolan

jonas.antonson@pysslingen.se

L

Leila Zaker

Leila Zaker

Lärare på Alfaskolan

leila.zaker@pysslingen.se

M

Maria Plevriti

Maria Plevriti

Fritidspersonal, lärare idrott åk 1-3 på Alfaskolan

maria.plevriti@pysslingen.se

N

S

Stella Dokopoulos

Fritidshemspersonal på Alfaskolan

Stella.Doukopoulos@pysslingen.se

Susanna Wrahme

Skolsköterska, föräldraledig på Alfaskolan

susanna.wrahme@pysslingen.se

U

Ulf Olsson

Förstelärare på Alfaskolan

ulf.olsson@pysslingen.se

W

William Gilman

Lärare franska på Alfaskolan

william.gilman@ga.pysslingen.se

Å

Åsa Svalänge Lantz

Administrativ chef på Alfaskolan

asa.svalangelantz@pysslingen.se

Åsa Malmström

Fritidshemspersonal på Alfaskolan

asa.malmstrom@pysslingen.se