Kontakta Alfaskolan

Besöksadress Gustav III:s Boulevard 15, Solna, Solna - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 08-402 38 40 (lättast via e-post alfaskolan@pysslingen.se)

Sjukanmälan All frånvaro görs via Schoolsoft

E-post alfaskolan@pysslingen.se

Facebook Alfaskolans Facebooksida

Rektor Mi Åberg Anell | 070-528 34 94

Verksamhetschef André Wallin

Administrativ chef/Expedition Åsa Svalänge Lantz
Telefon: 08-402 38 40 nås lättast via e-post
alfaskolan@pysslingen.se

Biträdande rektor Joakim Lindberg
Telefon: 08-402 38 43

Biträdande rektor elevhälsa Ida Alsborger

Studie & yrkesvägledare Camilla Hamrin

Fritidshem Vintergatan telefon 08-402 38 47/08-402 38 46

Skolsköterska Susanna Wrahme telefon: 08-402 38 49

Sjukanmälan sker via Schoolsoft

B

Birgit Ericson

Speciallärare på Alfaskolan

birgit.ericson@ga.pysslingen.se

C

Charlotte Eriksson

Lärare, föräldraledig på Alfaskolan

charlotte.eriksson@ga.pysslingen.se

E

Edward De Forest

Edward De Forest

Förstelärare på Alfaskolan

edward.deforest@pysslingen.se

Erik N'Doye

Fritidshemspersonal på Alfaskolan

erik.ndoye@pysslingen.se

Erik Lund

Vintergatans fritidshem på Alfaskolan

erik.lund@ga.pysslingen.se

H

Hans Bodin

Hans Bodin

Lärare på Alfaskolan

hans.bodin@pysslingen.se

I

Ida Alsborger

Ida Alsborger

Biträdande rektor elevhälsa, kurator på Alfaskolan

ida.alsborger@pysslingen.se

J

Jessika Arnqvist

Lärare, föräldraledig på Alfaskolan

jessika.arnqvist@ga.pysslingen.se

Joakim Lindberg

Joakim Lindberg

Biträdande rektor på Alfaskolan

070 728 45 66

joakim.lindberg@pysslingen.se

John Kodershah

Vaktmästare på Alfaskolan

john.kodershah@pysslingen.se

Jonas Antonson

Jonas Antonson

Fritidspedagog/IT på Alfaskolan

jonas.antonson@pysslingen.se

M

Maria Plevriti

Maria Plevriti

Fritidspersonal, lärare idrott åk 1-3 på Alfaskolan

maria.plevriti@pysslingen.se

N

S

Stella Dokopoulos

Fritidshemspersonal på Alfaskolan

Stella.Doukopoulos@pysslingen.se

Susanna Wrahme

Skolsköterska på Alfaskolan

08-402 38 49

susanna.wrahme@pysslingen.se

U

Ulf Olsson

Förstelärare på Alfaskolan

ulf.olsson@pysslingen.se

W

William Gilman

Lärare franska på Alfaskolan

william.gilman@ga.pysslingen.se

Å

Åsa Svalänge Lantz

Administrativ chef på Alfaskolan

asa.svalangelantz@pysslingen.se

Åsa Malmström

Fritidshemspersonal på Alfaskolan

asa.malmstrom@pysslingen.se