Kontakta Atheneskolan

Besöksadress Visborgsallén 24, Box 1486, , Visby, Gotland - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 0498-200970

E-post atheneskolan@pysslingen.se

Facebook Atheneskolans Facebooksida

Verksamhetschef Vera Sandin, 08 794 42 64

Rektor/förskolechef Kristin Nilsson | 0498-200972

Athene Fardhem
Prästgården 318
623 52 Hemse

Biträdande rektor Monia Svensson (0498) 200 971
Arbetslag F-3 (0498) 200 977
Arbetslag 4-7 (0498) 200 974
Arbetslag 8-9 (0498) 200 973
Skolsköterska Elisabeth Dahl (0498) 200 975
Caffis Rosis Widegren (0498) 200 976
Skolrestaurangen (0498) 200 978
Athene förskola (0498) 200 980
SYV Viktoria Olsson (0498) 200 984
Kurator Carolina Reinhag (0498) 200 984
Fritids Visby (0498) 200 985
Fardhem förskola (0498) 200 986
Fardhem fritids (0498) 200 987
Fardhem skola (0498) 200 988

A

Aleksander Kidvall

Aleksander Kidvall

Elevcoach på Atheneskolan

0498-200970

alex.kidvall@pysslingen.se

Anders Bergström 

Anders Bergström 

Lärare och utvecklingsledare på Atheneskolan

0498-200977

anders.bergstrom@pysslingen.se

Anna Hallqvist

Anna Hallqvist

Grundskollärare på Atheneskolan

0498-200986

anna.hallqvist@pysslingen.se

B

Birgitta Näsström

Birgitta Näsström

Lärare på Atheneskolan

0498-200977

birgitta.nasstrom@pysslingen.se

Bodil Gutedal

Bodil Gutedal

Lärare på Atheneskolan

0498-200973

bodil.gutedal@pysslingen.se

C

Camilla Myrdal

Camilla Myrdal

Lärare på Atheneskolan

0498-200974

camilla.myrdal@pysslingen.se

Carin Magnusson

Carin Magnusson

Hemkunskapslärare på Atheneskolan

carin.magnusson@pysslingen.se

Charlotta Moon

Charlotta Moon

Barnskötare på Atheneskolan

0498-200980

charlotta.moon@pysslingen.se

Charlotte Aav

Charlotte Aav

Idrottslärare på Atheneskolan

charlotte.aav@pysslingen.se

D

Daniel Pettersson

Daniel Pettersson

Lärare på Atheneskolan

0498-200977

daniel.pettersson@pysslingen.se

Daniel Stenberg

Daniel Stenberg

Lärare på Atheneskolan

0498-200974

daniel.stenberg@pysslingen.se

E

Elin Akkanen

Elin Akkanen

Lärare på Atheneskolan

0498-200987 

elin.akkanen@pysslingen.se

Elisabeth Dahl

Elisabeth Dahl

Skolsköterska på Atheneskolan

0498-200975

elisabeth.dahl@pysslingen.se

Elise Fors

Fritids Visby på Atheneskolan

elsie.fors@pysslingen.se

Emma Alvengren

Emma Alvengren

Förskolan Fardhem på Atheneskolan

emma.alvengren@pysslingen.se

Eva Sjögren

Eva Sjögren

Lärare och Utvecklingsledare på Atheneskolan

0498-200974

eva.sjogren@pysslingen.se

G

Gisela Söderberg

Gisela Söderberg

Lärare på Atheneskolan

0498-200973

gisela.soderberg@pysslingen.se

H

Helena Strandberg

Helena Strandberg

Speciallärare på Atheneskolan

0498-200973

helena.strandberg@pysslingen.se

I

Ida Andersson

Ida Andersson

Lärare på Atheneskolan

0498-200977 

ida.andersson@pysslingen.se

Ingrid Jakobsson

Bibliotikarie på Atheneskolan

bibblan.athene@gmail.com

J

Jenna Werkelin

Jenna Werkelin

Intendent på Atheneskolan

0498-200970

jenna.werkelin@pysslingen.se

Jennica Jakobsson

Jennica Jakobsson

Fritidspedagog på Atheneskolan

0498-200985

jennica.jakobsson@pysslingen.se

Jenny Ehrin

Jenny Ehrin

Förskollärare på Atheneskolan

0498-200980

jenny.ehrin@pysslingen.se

Joakim Andersen

Joakim Andersen

Lärare på Atheneskolan

0498-200988 

joakim.andersen@pysslingen.se

Johanna Bäckrud

Johanna Bäckrud

Specialpedagog på Atheneskolan

0498-200970

johanna.backrud@pysslingen.se

Johanna Wendel

Johanna Wendel

Fardhem fritids på Atheneskolan

johanna.wendel@pysslingen.se

Johannes Persson

Johannes Persson

Förstelärare IKT på Atheneskolan

0498-200974 

johannes.persson@pysslingen.se

K

Kristin Nilsson

Kristin Nilsson

Rektor på Atheneskolan

0498-200972 

kristin.nilsson@pysslingen.se

L

Lars Gardelin

Lars Gardelin

Förskollärare på Atheneskolan

0498-200980

lars.gardelin@pysslingen.se

Lina Kristiansson

Lina Kristiansson

Förskollärare på Atheneskolan

0498-200986 

lina.kristiansson@pysslingen.se

Linda Carlsson

Linda Carlsson

Kökschef på Atheneskolan

0498-200978

linda.carlsson@pysslingen.se

Linus Lundgren

Linus Lundgren

Förskollärare och Utvecklingsledare på Atheneskolan

0498-200980 

linus.lundgren@pysslingen.se

Lisa Kristoffersson

Lisa Kristoffersson

Förskollärare på Atheneskolan

0498-200980

lisa.kristoffersson@pysslingen.se

Lisa Hockey

Lisa Hockey

Danslärare på Atheneskolan

lisa.hockey@pysslingen.se

M

Magnus Wahlgren

Magnus Wahlgren

Lärare på Atheneskolan

0498-200974

magnus.wahlgren@pysslingen.se

Marie Kristoffersson

Marie Kristoffersson

Fardhem förskola på Atheneskolan

marie.kristoffersson@pysslingen.se

Marie Larsson

Förskolan Visby på Atheneskolan

marie.larsson2@pysslingen.se

Marika Isaksson

Marika Isaksson

Fritids Visby på Atheneskolan

marika.isaksson@pysslingen.se

Maywor Holgersdotter

Maywor Holgersdotter

Speciallärare på Atheneskolan

0498-200970

maywor.holgersdotter@pysslingen.se

Monia Svensson

Monia Svensson

Biträdande rektor och förskolechef på Atheneskolan

monia.svensson@pysslingen.se

Monica Forsberg

Monica Forsberg

Kock på Atheneskolan

0498-200978 

monica.forsberg@pysslingen.se

Monica Järlsäter

Monica Järlsäter

Förskollärare på Atheneskolan

0498-200980 

monica.jarlsater@pysslingen.se

My Bergbäck

My Bergbäck

Fritids i Fardhem på Atheneskolan

my.bergback@pysslingen.se

O

Ola Witalisson

Ola Witalisson

Förstelärare matematik på Atheneskolan

0498-200973

ola.witalisson@pysslingen.se

Oscar Eriksson

Oscar Eriksson

Matematik- och NO-lärare år 7-9 på Atheneskolan

oskar.eriksson@pysslingen.se

P

Paulo Celis

Paulo Celis

Fritidspedagog på Atheneskolan

0498-200977 

paulo.celis@pysslingen.se

Pawel Mancewicz

Pawel Mancewicz

Lärare på Atheneskolan

0498-200973

pawel.mancewicz@pysslingen.se

Per Olsson Appelgren

Per Olsson Appelgren

Lärare på Atheneskolan

0498-200974

per.appelgren@pysslingen.se

R

Rose-Marie Widegren

Rose-Marie Widegren

Husfru på Atheneskolan

0498-200976

rosis.widegren@pysslingen.se

S

Sandra Jonasson

Sandra Jonasson

Fardhem skola på Atheneskolan

sandra.jonasson@pysslingen.se

Sarah Löfqvist

Sarah Löfqvist

Lärare på Atheneskolan

0498-200974 

sarah.lofqvist@pysslingen.se

Sonny Johansson

Sonny Johansson

Kock på Atheneskolan

0498-200978

sonny.johansson@pysslingen.se

Stefan Svensson

Stefan Svensson

Lärare på Atheneskolan

0498-200974

stefan.svensson@pysslingen.se

T

Therese Hederfeldt

Förskolan Visby på Atheneskolan

therese.hederfeldt@pysslingen.se

Tina Widerström

Förskolan Visby på Atheneskolan

tina.widerstrom@pysslingen.se

Toini Rydgren

Toini Rydgren

Lärare på Atheneskolan

0498-200974

toini.rydgren@pysslingen.se

V

Viktoria Olsson

Studie- och yrkesvägledare (SYV) på Atheneskolan

viktoria.olsson@pysslingen.se

W

Weronica Johansson

Weronica Johansson

Förskolan Fardhem på Atheneskolan

weronica.johansson@pysslingen.se

Å

Åza Löfstedt Carlsson

Åza Löfstedt Carlsson

Förstelärare svenska på Atheneskolan

0498-200974 

aza.lofstedtcarlsson@pysslingen.se