Kontakta Björkenässkolan

Besöksadress Kunskapsvägen 1, Löddeköpinge, Kävlinge - Hämtar vägbeskrivning...

Sjukanmälan SchoolSoft eller kontakta administratören om ni inte kommer åt Schoolsoft

E-post ellinor.eklund@pysslingen.se

Facebook Björkenässkolans Facebooksida

Rektor Victoria Rhudin Lindell | 076 7243296

Verksamhetschef Eva-Lotte Stavle

Administratör: Ellinor Eklund

ellinor.eklund@pysslingen.se

073 3657 114

Biträdande rektor: Jan Stertman

jan.stertman@pysslingen.se

073 6251 303

Fritids  

Pegasus åk F-1: 073 3657125

Fenix åk 2-3: 073 3657124

Klubben åk 4-5: 073 3657128

A

Anette Ekström

Anette Ekström

Fritids Pegasus åk F-1 på Björkenässkolan

anette.ekstrom@pysslingen.se

Anette Åkesson

Anette Åkesson

Resurspedagog och Fritidsklubben åk 4-6 på Björkenässkolan

anette.akesson@pysslingen.se

Angelica Robertson

Angelica Robertson

Arbetslag åk 7-9, lärare i franska på Björkenässkolan

angelica.robertson@pysslingen.se

Ann-Marie Toft

Ann-Marie Toft

Mentor 1A på Björkenässkolan

ann-marie.toft@pysslingen.se

Anna Jacobsson

Anna Jacobsson

Klassansvarig 8A, lärare i SO och svenska på Björkenässkolan

anna.jacobsson@pysslingen.se

B

Beatriz Granda Alonso

Arbetslag åk 7-9, lärare i spanska på Björkenässkolan

beatriz.grandaalonso@pysslingen.se

C

Camilla Holmberg

Camilla Holmberg

Klassansvarig 8B, lärare i engelska på Björkenässkolan

camilla.holmberg@pysslingen.se

Cecilia Nordeklint

Cecilia Nordeklint

Klassansvarig 7B, lärare i SO på Björkenässkolan

cecilia.nordeklint@pysslingen.se

Cia Lindén

Cia Lindén

Mentor F, fritids Pegasus på Björkenässkolan

cia.linden@pysslingen.se

D

Daniel Ahlgren

Daniel Ahlgren

Klassansvarig 9B, lärare i biologi, idrott och hälsa på Björkenässkolan

daniel.ahlgren@pysslingen.se

E

Ellinor Eklund

Ellinor Eklund

Administratör och lärare i engelska 4-6 på Björkenässkolan

ellinor.eklund@pysslingen.se

Emilia Richnau

Emilia Richnau

Lärare i musik på Björkenässkolan

emilia.richnau@pysslingen.se

Eva Rosvall

Eva Rosvall

Mentor 3B på Björkenässkolan

eva.rosvall@pysslingen.se

G

Gabriella Varnai

Gabriella Varnai

Resurspedagog och Fritidsklubben åk 4-6 på Björkenässkolan

gabriella.varnai@pysslingen.se

Göran Dahlgren

Göran Dahlgren

Resurspedagog och Fritidsklubben åk 4-6 på Björkenässkolan

goran.dahlgren@pysslingen.se

H

Helen Nilsson

Helen Nilsson

Specialpedagog åk 7-9 på Björkenässkolan

helen.nilsson2@pysslingen.se

Helena Svensson

Lärare åk F-6 på Björkenässkolan

helena.svensson@pysslingen.se

I

Ingemar Håkansson

Vaktmästare på Björkenässkolan

ingemar.hakansson@pysslingen.se

J

Jan Stertman

Jan Stertman

Bitr. rektor och SYV på Björkenässkolan

jan.stertman@pysslingen.se

Jessica Herold

Mentor 3A på Björkenässkolan

jessica.herold@pysslingen.se

Johan Cederlöf

Fritidspedagog Fenix åk 2-3 på Björkenässkolan

johan.cederlof@pysslingen.se

Jonas Vijk

Klassansvarig 7A, lärare i matematik på högstadiet på Björkenässkolan

jonas.vijk@pysslingen.se

K

Karin Karlsson

Karin Karlsson

Mentor 5B på Björkenässkolan

karin.karlsson@pysslingen.se

Kim Roos

Fritidspedagog Pegasus åk F-1 på Björkenässkolan

kim.roos@pysslingen.se

L

Lennart Åstrand

Lennart Åstrand

Lärare i trä- och metallslöjd på Björkenässkolan

lennart.astrand@pysslingen.se

Linus Samuelsson

Linus Samuelsson

Resurspedagog, och Fritids Pegasus åk F-1 på Björkenässkolan

linus.samuelsson@pysslingen.se

Lotta Rosquist

Lotta Rosquist

Ansvarig för köket på Björkenässkolan

073 365 71 73

charlotta.rosquist@pysslingen.se

M

Maja Rydlöv

Skolpsykolog på Björkenässkolan

maja.rydlov@pysslingen.se

Mårten Stierna

Mårten Stierna

Klassansvarig åk 8, lärare i svenska och idrott på Björkenässkolan

marten.stierna@pysslingen.se

P

Patrik Lindwall

Patrik Lindwall

Mentor 4A på Björkenässkolan

patrik.lindwall@pysslingen.se

Paula Malmborg

Kökspersonal på Björkenässkolan

paula.malmborg@pysslingen.se

Petra Häggström

Petra Häggström

Mentor 3A på Björkenässkolan

petra.haggstrom@pysslingen.se

Pia Olsson

Pia Olsson

Skolsköterska på Björkenässkolan

pia.olsson@pysslingen.se

S

Sandi Bodenhall

Sandi Bodenhall

Klassansvarig 9A, lärare i NO på Björkenässkolan

sandi.bodenhall@pysslingen.se

Simon Åkesson

Simon Åkesson

Resurspedagog och fritids Fenix åk 2-3 på Björkenässkolan

simon.akesson@pysslingen.se

Sofia Persson

Sofia Persson

Fritidspedagog Fenix åk 2-3 på Björkenässkolan

sofia.persson@pysslingen.se

Sofie Andersson

Sofie Andersson

Mentor 6B på Björkenässkolan

sofie.andersson@pysslingen.se

Sofie Persson

Fritidspedagog Fenix åk 2-3 på Björkenässkolan

sofie.persson@pysslingen.se

Stefan Meinl

Stefan Meinl

Mentor 6A på Björkenässkolan

stefan.meinl@pysslingen.se

Susanne Nilsson

Susanne Nilsson

Klassansvarig åk 9, lärare i tyska på Björkenässkolan

susanne.nilsson@pysslingen.se

T

Therése Kaic

Therése Kaic

Lärare i textilslöjd på Björkenässkolan

therese.kaic@pysslingen.se

U

Ulrika Larsson

Klassansvarig åk 7, lärare i hem- och konsumentkunskap och bild på Björkenässkolan

ulrika.larsson@pysslingen.se

V

Veronica Almér

Föräldraledig 2017 på Björkenässkolan

veronica.almer@pysslingen.se

Victoria Merlöv

Victoria Merlöv

Föräldraledig 2017 på Björkenässkolan

victoria.merlov@pysslingen.se