Kontakta Brevik Skola

Besöksadress Nytorpsvägen 32, Brevik, Tyresö - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 08-7708830

Sjukanmälan 08-7708830

E-post brevikskola@pysslingen.se

Facebook Brevik Skolas Facebooksida

Skolchef Thomas Larsson

Rektor/förskolechef Anna Bittár

Expedition – 770 88 30 – Frånvaroanmälan barn i första hand i Schoolsoft i andra hand direkt till avdelning eller till expeditionen.

Skolsekreterare
Cia Wulfert
08-7708830 / 0707-727301
carina.wulfert@pysslingen.se

Rektor och förskolechef
Anna Bittár
08-7708832 / 0707-727215
anna.bittar@pysslingen.se

Skolsköterska
Jenny Larsson
08-7708834
jenny.larsson2@pysslingen.se

Skolpsykolog
Gunnel Berggren
08-7708830
gunnel.berggren@pysslingen.se

Skolkurator
Linda Svanbom
08-7708837
linda.svanbom@pysslingen.se

IT
Banne Andersson
08-7708851 / 0707-729909
banne.andersson@pysslingen.se


Öppning B2-5
 i skepp 3 770 88 45
Öppning B6-12 i skepp 1 770 88 40

Stängning B2-5 i skepp 3 770 88 45
Stängning B6-12 i skepp 1 770 88 40


Brevik 2 Klogrodan 770 88 45 Lagchef Annica Attfors
Brevik 3 Långbensgrodan 
770 88 45 Lagchef Yvonne Etholén
Brevik 4 Dammgrodan 
770 88 44 Lagchef Irene Säfvelin
Brevik 5 Mjölkgrodan 
770 88 44 Lagchef Jenny Junetoft
Brevik 6 Flyggrodan 
770 88 40 Lagchef Sari Berglund (Åk F)
Brevik 7 Glasgrodan 
770 88 43 Lagchef Malin Westman (Åk 1)
Brevik 8 Gräsgrodan 
770 88 42 Lagchef Maja Franzén (Åk 2)
Brevik 9 Åkergrodan 
770 88 41 Lagchef Lena Westerberg (Åk 3)
Brevik 10 Skogsgrodan 
770 88 37 Lagchef Maria Fransson (Åk 4)
Brevik 11Sjögrodan 
770 88 46 Lagchef Ewa Tellberg (Åk 5)
Brevik 12 Leopardgrodan 
770 88 47 Lagchef Viveka Karlsson (Åk 6)

 

A

Adéle Sander

Grundskollärare på Brevik Skola

adele.sander@pysslingen.se

Anna Bittár

Anna Bittár

Rektor på Brevik Skola

08 7708832

0707 727215

anna.bittar@pysslingen.se

Annica Attfors

Annica Attfors

Förskollärare på Brevik Skola

annica.attfors@pysslingen.se

Annika Theorin

Annika Theorin

Grundskollärare på Brevik Skola

annika.theorin@pysslingen.se

B

Banne Andersson

Banne Andersson

Fritidspedagog och IT-pedagog på Brevik Skola

banne.andersson@pysslingen.se

C

Camilla Karlsson

Camilla Karlsson

Barnskötare på Brevik Skola

camilla.karlsson@pysslingen.se

Cia Wulfert

Cia Wulfert

Skolsekreterare på Brevik Skola

08 7708830

0707 727301

carina.wulfert@pysslingen.se

E

Elin Nygren

Resurspedagog på Brevik Skola

elin.nygren@pysslingen.se

Ewa Tellberg

Ewa Tellberg

Fritidspedagog på Brevik Skola

ewa.tellberg@pysslingen.se

F

Frida Rex

Frida Rex

Grundskollärare och musiklärare på Brevik Skola

frida.rex@pysslingen.se

Frida Romlin

Barnskötare på Brevik Skola

frida.romlin@pysslingen.se

G

Gunnel Berggren

Skolpsykolog på Brevik Skola

gunnelberggren@pysslingen.se

I

Irene Säfvelin

Förskollärare på Brevik Skola

Irene.Safvelin@pysslingen.se

J

Jennie Hellström

Jennie Hellström

Barnskötare på Brevik Skola

jennie.hellstrom@pysslingen.se

Jenny Junetoft

Jenny Junetoft

Förskollärare på Brevik Skola

junis.junetoft@pysslingen.se

Jenny Larsson

Skolsköterska på Brevik Skola

jenny.larsson2@pysslingen.se

Jessica Stenberg

Barnskötare på Brevik Skola

jessica.stenberg@pysslingen.se

Josefin Svanström

Grundskollärare på Brevik Skola

josefin.svanstrm@pysslingen.se

K

Karin Berggren

Karin Berggren

Grundskollärare på Brevik Skola

karin.berggren@pysslingen.se

Karolina Niczko

Karolina Niczko

Grundskollärare på Brevik Skola

karolina.niczko@pysslingen.se

Kent Jansson

Kent Jansson

Köksmästare på Brevik Skola

kent.jansson@pysslingen.se

Kerstin Driving

Kerstin Driving

Bildlärare på Brevik Skola

kerstin.driving@pysslingen.se

Kristian Wulfert

Resurspedagog på Brevik Skola

kristian.wulfert@pysslingen.se

L

Lena Thulin

Lena Thulin

Grundskollärare på Brevik Skola

lena.thulin@pysslingen.se

Lena Westerberg

Lena Westerberg

Fritidspedagog på Brevik Skola

lena.westerberg@pysslingen.se

Linda Svanbom

Linda Svanbom

Grundskollärare - Enhetschef lågstadiet på Brevik Skola

linda.svanbom@pysslingen.se

Linda Lemón

Grundskollärare på Brevik Skola

linda.lemon@pysslingen.se

M

Malin Olah

Fritidspedagog/lärare på Brevik Skola

malin.olah@pysslingen.se

Marcus Wulfert

Fritidsledare på Brevik Skola

marcus.wulfert@pysslingen.se

Maria Fransson

Maria Fransson

Grundskollärare - Enhetschef mellanstadiet på Brevik Skola

maria.fransson.1@pysslingen.se

Mattias Levin

Resurspedagog på Brevik Skola

mattias.levin@pysslingen.se

Monica Johansson

Monica Johansson

Grundskollärare på Brevik Skola

monica.johansson@pysslingen.se

P

Peter Olah

Peter Olah

Fritidsledare på Brevik Skola

peter.olah@pysslingen.se

Pia Kaufman

Grundskollärare på Brevik Skola

pia.kaufman@pysslingen.se

R

Rakel Booberg

Grundskollärare på Brevik Skola

rakel.booberg@pysslingen.se

Roger Nyström

Roger Nyström

Grundskollärare på Brevik Skola

roger.nystrom@pysslingen.se

S

Sari Berglund

Sari Berglund

Förskollärare på Brevik Skola

sari.berglund@pysslingen.se

T

Tammi Näslund

Tammi Näslund

Fritidspedagog på Brevik Skola

tammi.naslund@pysslingen.se

Tina Bergholtz

Tina Bergholtz

Fritidspedagog på Brevik Skola

tina.bergholtz@pysslingen.se

V

Viktor Olson

Viktor Olson

Idrottslärare på Brevik Skola

viktor.olson@pysslingen.se

Viveka Karlsson

Viveka Karlsson

Grundskollärare - Specialpedagog på Brevik Skola

viveka.karlsson@pysslingen.se

Y

Yvonne Etholén

Yvonne Etholén

Förskollärare på Brevik Skola

yvonne.etholen@pysslingen.se