Ledning och staber

 

 

Utbildningsdirektör
Ingela Kronbrink
Telefon: 070-7769622
ingela.kronbrink@pysslingen.se

 

Verksamhetschef Region 1
Kim Lagerquist
Telefon:070-4410270
kim.lagerquist@pysslingen.se

 

Verksamhetschef Region 2
Karianne Stensrud
Telefon: 073-6651932
karianne.stensrud@pysslingen.se

 

Marknad och kommunikation


Marknads- och kommunikationschef

Amanda Koutra
Telefon: 076-288 30 77
amanda.koutra@academedia.se

 

Märith HallmanMarknads- och kommunikationsansvarig
Märith Hallman
Telefon: 070-560 59 51
marith.hallman@academedia.se

 

Marknads- och kommunikationsansvarig
Petronella Törnevik
Telefon: 070-324 86 86
petronella.tornevik@academedia.se

 

Marknads- och kommunikationsansvarig
Peter Östergren
Telefon: 076-134 50 69
peter.ostergren@academedia.se

 

Marknads- och kommunikationsansvarig
Emelie Sporrong
Telefon: 070-879 19 84
emelie.sporrong@academedia.se

 

Affärsutveckling

Christian Andersson

Affärsområdeschef
Christian Andersson
Telefon: 070-7549286
christian.andersson@academedia.se

 

Utvecklingsstrateg
Frida Karlsson
Telefon: 070-4284279
frida.karlsson@academedia.se

 

Affärsområdesansvarig
Andreas Långbergs
Telefon: 073-3540199
andreas.langbergs@academedia.se

 

Kvalitet

Kvalitetschef
Sara Lindberg
Telefon: 070-733 86 76
sara.lindberg@pysslingen.se

 

Kvalitetsutvecklare
Helén Engdahl
Telefon: 070-483 18 97
helen.engdahl@pysslingen.se

 

Kvalitetsutvecklare
Coral Ljunggren
Telefon: 070-483 18 97
coral.ljunggren@academedia.se

 

Samordnare Specialpedagogik
Janos Abonyi
Telefon: 070-761 40 41
janos.abonyi@pysslingen.se

 

 

Barn- och elevombudsman
Rebecca Jernström
Telefon: 072-515 36 49, rebecca.jernstrom@academedia.se

 

 

 

HR


HR-chef
Emil Falsén
Telefon: 070-309 73 00
emil.falsen@academedia.se

 

HR-partner
Åsa Lundgren
Telefon: 070-278 71 36
asa.lundgren@academedia.se

 

Ekonomi

LieselAffärscontrollerchef
Liesel Westin Magnusson
Telefon: 070-265 77 97
liesel.westinmagnusson@academedia.se

 

Louise VikbladhBusinesscontroller
Louise Vikbladh
Telefon: 072-527 77 01
louise.vikbladh@pysslingen.se

 

 

Businesscontroller
Amanda Moser
Telefon: 070-3533216
amanda.moser@pysslingen.se

 

 

Senast uppdaterad: 2017-12-11