Kontakta Hamnskolan

Besöksadress Vintertullstorget 2, Stockholm, Stockholm - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 08-556 09 630

Sjukanmälan Sjukanmälan görs via schoolsoft

E-post hamnskolan@pysslingen.se

Facebook Hamnskolans Facebooksida

Skolchef Thomas Larsson

Rektor/förskolechef Catrin Freidenvall | 070-54 86 786

Förskolan Skutan med avdelningarna Kobben, Fyren och Bojen ligger på Färgargårdstorget 46.

Kobben: 08-556 09 640 / 0730-97 90 10
Fyren: 08-556 09 641 / 0706-05 36 49
Bojen: 08-556 09 642 / 0704-719 184

Ankaret: 08-556 09 644 / 0739-80 99 12
Ankaret: 08-556 09 645 / 0739-81 51 31
Bryggan: 08-556 09 631 / 0725-54 17 54
Jollen: 0722-20 67 28

Fritidshem: 0706-04 60 65
Fritidsklubb: 0706-04 61 49

Köket: 08-556 09 634

A

Amanda Wingren

Amanda Wingren

Förskollärare Briggen - Jollen på Hamnskolan

amanda.wingren@pysslingen.se

Amanda Svensson

Förskollärare Briggen - Kobben, arbetslagledare Skutan på Hamnskolan

amanda.svensson@pysslingen.se

Ann-Helen Ottosson

Ann-Helen Ottosson

Klasslärare förskoleklass, trygghetsteam på Hamnskolan

ann-helen.ottosson@pysslingen.se

C

Camilla Åhlund

Camilla Åhlund

Klasslärare åk 4 på Hamnskolan

camilla.ahlund@pysslingen.se

Catrin Freidenvall

Catrin Freidenvall

Rektor tillika förskolechef på Hamnskolan

08-556 09 636

070-548 67 86

catrin.freidenvall@pysslingen.se

Cecilia Blom

Cecilia Blom

Fritidshem på Hamnskolan

cecilia.blom@pysslingen.se

Cecilia Lindkvist

Barnskötare Briggen - Ankaret på Hamnskolan

cecilia.lindkvist@pysslingen.se

Cemile Erdögdu

Cemile Erdögdu

Ekonomibiträde kök på Hamnskolan

cemile.erdogdu@pysslingen.se

D

David Klüft Frimark

David Klüft Frimark

Elevassistent, trygghetsteam på Hamnskolan

david.klueftfrimark@pysslingen.se

Désirée Pohl

Barnskötare Skutan - Kobben på Hamnskolan

desiree.pohl@pysslingen.se

E

Elin Eriksson

Elin Eriksson

Klasslärare åk 2 på Hamnskolan

elin.eriksson2@pysslingen.se

Emelie Nilsson

Emelie Nilsson

Barnskötare Briggen - Bryggan på Hamnskolan

emelie.nilsson2@pysslingen.se

F

Franselia Bergström

Franselia Bergström

Klasslärare åk 1, arbetslagsledare F-3 på Hamnskolan

Franselia.Bergstrom@pysslingen.se

Fredrika Fasth

Förskollärare Skutan - Bojen på Hamnskolan

fredrika.fasth@pysslingen.se

G

Gunilla de Oquinena

Gunilla de Oquinena

Specialpedagog, förstelärare Svenska på Hamnskolan

gunilladeoquinena@pysslingen.se

I

Ida Westberg

Föräldraledig på Hamnskolan

ida.westberg@pysslingen.se

J

Jens Bäfver

Jens Bäfver

Fritidshem på Hamnskolan

jens.bafver@pysslingen.se

Johanna Hill

Barnskötare Skutan - Bojen på Hamnskolan

johanna.hill@pysslingen.se

Johanna Backman

Johanna Backman

Klasslärare åk 3 på Hamnskolan

johanna.backman@pysslingen.se

Josephine Schempp

Josephine Schempp

Klasslärare åk 5, arbetslagsledare åk 4-6 på Hamnskolan

josephine.schempp@pysslingen.se

K

Karin Westberg

Karin Westberg

Administrativ assistent förskolan på Hamnskolan

0730-212010

karin.westberg@pysslingen.se

Karin Nygårds

Lärare SVA och engelska, elevhälsoteam på Hamnskolan

karin.nygards@pysslingen.se

Katarina Söderberg

Barnskötare Briggen - Ankaret på Hamnskolan

katarina.soderberg@pysslingen.se

L

Lars Hjulström

Lars Hjulström

Klasslärare åk 6, trygghetsteam på Hamnskolan

lars.hjulstrom@pysslingen.se

Laura Forsberg

Barnskötare på Skutan - Bojen på Hamnskolan

laura.forsberg@pysslingen.se

Lilja Stefan

Lilja Stefan

Arbetslagsledare fritidshem, Idrottslärare, Hälsolärare på Hamnskolan

stefan.lilja@pysslingen.se

Linda Hautala

Linda Hautala

Föräldraledig på Hamnskolan

linda.hautala@pysslingen.se

Lisa Rytter

Lisa Rytter

Skolsköterska på Hamnskolan

08-556 180 83

lisa.rytter@pysslingen.se

M

Maria Pettersson

Förskollärare Briggen - Ankaret på Hamnskolan

maria.pettersson@pysslingen.se

Marianne Cavallin

Marianne Cavallin

Förskollärare på Briggen - Bryggan på Hamnskolan

marianne.cavallin@pysslingen.se

Matej Brovic

Förskollärare Skutan - Fyren på Hamnskolan

matej.brovic@pysslingen.se

Milena Mancilla

Elevassistent på Hamnskolan

milena.mancilla@pysslingen.se

Mumtaz Raja

Mumtaz Raja

Lokalvårdare Hamnskolan och Skatan på Hamnskolan

mumtaz.raja@pysslingen.se

Munir Raja

Munir Raja

Ekonomibiträde kök på Hamnskolan och Skutan på Hamnskolan

munir.raja@pysslingen.se

O

Olivia Ahlström

Barnskötare Briggen - Jollen på Hamnskolan

olivia.ahlstrom@pysslingen.se

Oscar Bustos Vargas

Barnskötare Skutan - Kobben på Hamnskolan

oscar.bustosvargas@pysslingen.se

S

Sady Högberg

Sady Högberg

Barnskötare Briggen - Jollen på Hamnskolan

sady.hogberg@pysslingen.se

Sam Golam

Sam Golam

Idrottslärare, Hälsolärare, Fritidsklubb på Hamnskolan

sam.golam@pysslingen.se

Sara Axeblad

Sara Axeblad

Fritidshem, trygghetsteam på Hamnskolan

sara.axeblad@pysslingen.se

Sara Kyander

Sara Kyander

Klasslärare F-klass på Hamnskolan

sara.kyander@pysslingen.se

Stephen Green

Stephen Green

Fritidsklubb & IT-ansvarig på Hamnskolan

stephen.green@pysslingen.se

Suna Göker

Suna Göker

Ekonomibiträde kök på Hamnskolan

suna.goker@pysslingen.se

T

Teresa Bustos Morales

Teresa Bustos Morales

Fritidshem, spanska modersmålsundervisning på Hamnskolan

teresa.bustosmorales@pysslingen.se

U

Unni Sparrenhök

Unni Sparrenhök

Barnskötare Briggen - Bryggan, arbetslagsledare Briggen på Hamnskolan

unni.sparrenhok@pysslingen.se

V

Victoria Swahn

Victoria Swahn

Skolsekreterare på Hamnskolan

08-55609630

070-3552235

victoria.swahn@pysslingen.se

Vivian Matheussen

Barnskötare Skutan - Fyren på Hamnskolan

vivian.matheussen@pysslingen.se