Kontakta Primaskolan Umeå

Besöksadress Umestan företagspark, hus 1, Umeå, Umeå - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 090 17 15 60

E-post primaskolanumea@pysslingen.se

Facebook Primaskolan Umeås Facebooksida

Rektor Pia Wormö | 090 17 15 65

Verksamhetschef Thomas Larsson

A

Anders Almqvist

Anders Almqvist

Lärare i musik ansvarig för projekt och kulturgrupper på Primaskolan Umeå

anders.almqvist@pysslingen.se

Anna Öberg

Anna Öberg

Specialpedagog och dramalärare på Primaskolan Umeå

anna.oberg@pysslingen.se

Anna-Lotta Norberg

Anna-Lotta Norberg

Lärare i hemkunskap och idrott på Primaskolan Umeå

anna-lotta.norberg@pysslingen.se

D

Danielle Myrnäs

Danielle Myrnäs

Lärare i bild på Primaskolan Umeå

danielle.myrnas@pysslingen.se

J

Josef Lindell

Josef Lindell

Lärare i SO på Primaskolan Umeå

josef.lindell@pysslingen.se

Josefina Vegholm-Brännmark

Lärare i svenska och engelska på Primaskolan Umeå

josefina.vegholm-barnnmark@pysslingen.se

K

Kajsa Larsson

Kajsa Larsson

Administratör och lärare i SO (föräldraledig vt 2017) vikarie Daniel Berglund daniel.berglund@pysslingen.se på Primaskolan Umeå

kajsa.larsson@pysslingen.se

L

Linus Milton

Linus Milton

Lärare i matematik, slöjd och IT-ansvarig på Primaskolan Umeå

linus.milton@pysslingen.se

Lisa Sandgren

Lisa Sandgren

Lärare i spanska på Primaskolan Umeå

lisa.sandgren@pysslingen.se

M

Margareta Hjort

Margareta Hjort

Lärare i tyska och bibliotekarie på Primaskolan Umeå

margareta.hjort@pysslingen.se

Marianne Videkull

Lärare i franska på Primaskolan Umeå

marianne.videkull@pysslingen.se

Mikael Holmberg

Mikael Holmberg

Lärare i svenska och engelska på Primaskolan Umeå

mikael.holmberg@pysslingen.se

O

Olov Angeria

Olov Angeria

Lärare i engelska och SO på Primaskolan Umeå

olov.angeria@pysslingen.se

P

Petter Karlsson

Petter Karlsson

lärare i NO på Primaskolan Umeå

petter.karlsson@pysslingen.se

Pia Wormö

Rektor på Primaskolan Umeå

090171565

pia.wormo@pysslingen.se

R

Robert Söderlund

Robert Söderlund

Lärare i matematik och NO på Primaskolan Umeå

robert.soderlund@pysslingen.se

S

Samuel Holmlund

Samuel Holmlund

Biträdande rektor på Primaskolan Umeå

samuel.holmlund@pysslingen.se

Shireen Mallkoo

Shireen Mallkoo

Studie- och yrkesvägledare på Primaskolan Umeå

shireen.mallkoo@pysslingen.se

Sofi Björkman

Skolsköterska på Primaskolan Umeå

sofi.bjorkman@pysslingen.se

Susanna Bergström

Lärare i slöjd på Primaskolan Umeå

susanna.bergstrom@pysslingen.se

T

Terese Isaksson

Terese Isaksson

Lärare i svenska på Primaskolan Umeå

terese.isaksson@pysslingen.se