Kontakta Primaskolan Umeå

Besöksadress Umestan företagspark, hus 1, Umeå, Umeå - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 090-171560

Sjukanmälan 090-171560

E-post primaskolanumea@pysslingen.se

Facebook Primaskolan Umeås Facebooksida

Rektor Pia Wormö | 090-171565

Skolchef Thomas Larsson

 

Skoladministratör

Andreas Funk

Telefon: 090-171560

E-post: andreas.funk@pysslingen.se

 

Rektor

Pia Wormö

Telefon: 090-171565 / 073-8171565

E-post: pia.wormo@pysslingen.se

 

Biträdande rektor

Samuel Holmlund

Telefon: 090-171566 / 073-8171566

E-post: samuel.holmlund@pysslingen.se

 

Skolsköterska

Sofi Björkman

E-post: sofi.bjorkman@pysslingen.se

 

Skolkurator

Johannes Ahlstrand

E-post: johannes.ahlstrand@pysslingen.se

 

Specialpedagog

Linda Kangas

E-post: linda.kangas@pysslingen.se

 

Studie- och yrkesvägledare

Shireen Mallkoo

E-post: Shireen.mallkoo@pysslingen.se

 

IT

Andreas Funk

Telefon: 090-171560

E-post: andreas.funk@pysslingen.se

 

Barn- och elevombudsman

Rebecca Jernström

Telefon: 072-5153649

E-post: rebecca.jernstrom@academedia.se

 

A

Anders Almqvist

Anders Almqvist

Lärare i musik och ansvarig för kulturgrupper på Primaskolan Umeå

anders.almqvist@pysslingen.se

Anders Brager

Anders Brager

Matematik- och förstelärare på Primaskolan Umeå

anders.brager@pysslingen.se

Andreas Funk

Andreas Funk

Administratör och IKT-pedagog på Primaskolan Umeå

andreas.funk@pysslingen.se

Andreas Gum

Andreas Gum

Lärare i engelska på Primaskolan Umeå

andreas.gum@pysslingen.se

Anna-Lotta Norberg

Anna-Lotta Norberg

Lärare i hemkunskap och idrott på Primaskolan Umeå

anna-lotta.norberg@pysslingen.se

C

Camilla Sjögren

Camilla Sjögren

Lärare i Slöjd på Primaskolan Umeå

Camilla.sjogren@pysslingen.se

Caroline Boucher

Caroline Boucher

Lärare i Franska på Primaskolan Umeå

caroline.boucher@pysslingen.se

D

Danielle Myrnäs

Danielle Myrnäs

Lärare i bild på Primaskolan Umeå

danielle.myrnas@pysslingen.se

I

Ivan Schander

Ivan Schander

Lärare i matematik och idrott och hälsa på Primaskolan Umeå

ivan.schander@pysslingen.se

J

Joakim Borglund

Joakim Borglund

Elevassistent på Primaskolan Umeå

joakim.borglund@pysslingen.se

Johannes Ahlstrand

Johannes Ahlstrand

Skolkurator på Primaskolan Umeå

Johannes.ahlstrand@pysslingen.se

Josef Lindell

Josef Lindell

Lärare i SO. 1:e-lärare i kollegialt lärande. på Primaskolan Umeå

josef.lindell@pysslingen.se

Josefina Vegholm-Brännmark

Josefina Vegholm-Brännmark

Lärare i svenska och engelska på Primaskolan Umeå

josefina.vegholm-barnnmark@pysslingen.se

K

Kajsa Berglund

Kajsa Berglund

t.f. Rektor på Primaskolan Umeå

090171565

kajsa.berglund@pysslingen.se

L

Linda Kangas

Linda Kangas

Specialpedagog på Primaskolan Umeå

090171567

0738171567

linda.kangas@pysslingen.se

P

Petter Karlsson

Petter Karlsson

Lärare i NO på Primaskolan Umeå

petter.karlsson@pysslingen.se

Pia Wormö

Pia Wormö

Rektor på Primaskolan Umeå

090171565

pia.wormo@pysslingen.se

R

Robert Söderlund

Robert Söderlund

Lärare i matematik och NO på Primaskolan Umeå

robert.soderlund@pysslingen.se

S

Samuel Holmlund

Samuel Holmlund

Biträdande rektor på Primaskolan Umeå

samuel.holmlund@pysslingen.se

Shireen Mallkoo

Shireen Mallkoo

Studie- och yrkesvägledare på Primaskolan Umeå

shireen.mallkoo@pysslingen.se

Sofi Björkman

Sofi Björkman

Skolsköterska på Primaskolan Umeå

0761426257

sofi.bjorkman@pysslingen.se

T

Terese Isaksson

Terese Isaksson

Lärare i svenska på Primaskolan Umeå

terese.isaksson@pysslingen.se