Kontakta Rotundaskolan

Besöksadress Hemdalsvägen 3, Västerås, Västerås - Hämtar vägbeskrivning...

Sjukanmälan Sker via Schoolsoft

E-post rotundaskolan@pysslingen.se

Facebook Rotundaskolans Facebooksida

Rektor Katarina Wallströmer | 021-15 60 70

Verksamhetschef Thomas Larsson

 

Fritidstelefoner: Ni kan nå personalen via dessa telefoner säkrast från klockan 06.45 – 8.00 på förmiddagarna och klockan 14.00 – 17.15 på eftermiddagarna. Om man behöver nå personal på skolan övriga tider så hänvisar vi till mail och övriga telefoner.

Fritids ”lilla sidan”: 021-15 60 76 Fritids ”stora sidan”: 021-15 60 77

Rektor: Katarina Wallströmer 021-15 60 70 Bitr. rektor: Ann Eriksson 021-15 60 73

Personalrum: Hemdal (åk 6-9) 021-15 60 75 Rotunda (F-5) 021-15 60 78

Andra: Specialpedagog 021-15 60 87, Skolsköterska 021-15 60 81, Vaktmästare 021-15 60 74, Köket 021-15 60 72, Idrott 1 021-15 60 79, Idrott 2 021-15 60 80

A

Amalia Malmsten

Fritidspersonal och lärare Bild på Rotundaskolan

amalia.malmsten@pysslingen.se

Ann Evetun Holmblad

Skolsköterska på Rotundaskolan

021-156081

ann.evetun.holmblad@pysslingen.se

Ann Eriksson

Biträdande rektor på Rotundaskolan

ann.eriksson@pysslingen.se

Anna Lirsjö

Anna Lirsjö

Lärare på Rotundaskolan

anna.lirsjo@pysslingen.se

Annika Dahlberg

Annika Dahlberg

Lärare i förskoleklass, Teamledare på Rotundaskolan

021-156076

annika.dahlberg@pysslingen.se

C

Cecilia Johansson

Cecilia Johansson

Lärare, Förstelärare IKT på Rotundaskolan

cecilia.johansson3@pysslingen.se

E

Ellinore Lindell

Elevassistent / Fritidspersonal på Rotundaskolan

lindellellinore@gmail.com

Emil Cajvall

Lärare på Rotundaskolan

emil.cajvall@pysslingen.se

H

Helen Matsman

Lärare Bild/Sv på Rotundaskolan

021-156075

helen.matsman@pysslingen.se

I

J

Jeanette Hasani

Lärare, Förstelärare matematik på Rotundaskolan

jeanette.hasani@pysslingen.se

Jenny Lindholm

Lärare Svenska på Rotundaskolan

jenny.lindholm@pysslingen.se

Johan Hermansson

Lärare, Förstelärare IKT på Rotundaskolan

johan.hermansson@pysslingen.se

K

Karin Sellén

Lärare på Rotundaskolan

karin.sellen@pysslingen.se

Kristina Rågberger

Lärare i förskoleklass på Rotundaskolan

021-156076, 021-156077

kristina.ragberger@pysslingen.se

L

Lotta Höiem

Kurator på Rotundaskolan

lotta.hoiem@pysslingen.se

M

Malin Wikström

Malin Wikström

Lärare, Teamledare, förstelärare värdegrund på Rotundaskolan

malin.wikstrom@pysslingen.se

Malin Gref

Fritidspersonal på Rotundaskolan

malin.gref@pysslingen.se

Maria Kehdi

Fritidspersonal, teamledare på Rotundaskolan

maria.kehdi@pysslingen.se

Marianne Schupp

Lärare i förskoleklass på Rotundaskolan

marianne.schupp@pysslingen.se

Marie Sjödahl

Lärare på Rotundaskolan

marie.sjodahl@pysslingen.se

R

S

Satu Paavola

Lärare på Rotundaskolan

satu.paavola@pysslingen.se

Sanna Moström

Lärare på Rotundaskolan

sanna.mostrom@pysslingen.se

Sara Alsing

Lärare på Rotundaskolan

sara.alsing@pysslingen.se

Stefan Blomqvist

Lärare och vaktmästare på Rotundaskolan

021-156074

stefan.blomqvist@pysslingen.se

Susan Ali

Kock på Rotundaskolan

021-156072

susan.ali@pysslingen.se

T

Tony Hirvero

Tony Hirvero

Lärare (föräldraledig) på Rotundaskolan

tony.hirvero@pysslingen.se

V

Valter Mårtén

Lärare, Förstelärare matematik på Rotundaskolan

valter.marten@pysslingen.se

Y

Yvonne Sturk

Lärare på Rotundaskolan

yvonne.sturk@pysslingen.se