Kontakta Björkenässkolan

Besöksadress Kunskapsvägen 1, Löddeköpinge, Kävlinge - Hämtar vägbeskrivning...

Sjukanmälan SchoolSoft eller kontakta administratören om ni inte kommer åt Schoolsoft

E-post bjorkenasskolan@pysslingen.se

Facebook Björkenässkolans Facebooksida

Rektor Pia Tullgren | 076 7243296

Skolchef Eva-Lotte Stavle

 

Vid generella frågor ringer ni vår administratör: Ellinor Eklund

ellinor.eklund@pysslingen.se

073 3657 114

som är säkrast tillgänglig:

Mån 8.00-9.30, 12.00-14.00

Tis-tors 8.00-10.00, 12.00-13.00

Fre 8.00-10.00

Fritids:

Pegasus åk F-1: 073 3657125

Fenix åk 2-3: 073 3657124

Klubben åk 4-5: 073 3657128

 

Biträdande rektor: Jan Stertman

jan.stertman@pysslingen.se

073 6251 303

Medarbetare i skolans elevhälsa:

Pia Tullgren

Jan Stertman

Rektor   pia.tullgren@pysslingen.se

Bitr. rektor   jan.stertman@pysslingen.se

Helena Svensson Specialpedagog (åk F-6)  helena.svensson@pysslingen.se
Helen Nilsson Specialpedagog (åk 7-9)   helen.nilsson2@pysslingen.se
Pia Olsson Skolsköterska   pia.olsson@pysslingen.se

0733-657115

Audrey Portocarrero Skolkurator audrey.portocarrero@pysslingen.se

0733-657117, tillgänglig mån 12-14, ons. 9-12

Michael Hanfler Skolläkare
Rebecka Nordanger Skolpsykolog rebecka.nordanger@pysslingen.se