Kontakta Juringe Skola

Besöksadress Patron Bergs väg 13, Segeltorp, Huddinge - Hämtar vägbeskrivning...

Telefon 08-556 369 30

E-post juringeskola@pysslingen.se

Facebook Juringe Skolas Facebooksida

Skolchef Jessica Mozakka

Rektor/förskolechef Eva-Lena Ring | 070-549 79 05

Övrig kontaktinformation

Sjukanmälan: Görs innan 07.45 på 08-55636945. Anmälan ska göras varje dag.

Skoladministratör:

Annica Asterdahl 08-55636930 

annica.asterdahl@pysslingen.se

Skolsköterska:

Malin Wiklund  08-55636931

malin.wiklund@pysslingen.se

Specialpedagog: 

Susanne Jarl-Callmar 08-55636933 

susanne.jarlcallmar@pysslingen.se

Köket:

Rebecca Crook 08-55636940  

rebecca.crook@pysslingen.se

Idrottslärare:

Eva Strand 08-55636942  

eva.strand@pysslingen.se

Musiklärare:

Matilda Ljunggren 08-55636941

matilda.ljunggren@pysslingen.se

Slöjdlärare:

Anna-Karin Rejholt 08-55636930

anna-karin.rejholt@pysslingen.se

Våra avdelningar:
Förskolan,  08-55636939

Fritidshem, Loftet 08-55636937

Fritidshem, Hagen 08-55636936

Fritidshem, Russet 08-55636935